WARSZTATY

5 czerwca 2018
konferencja CONFidence

Jesteśmy najstarszą polską konferencją dla specjalistów IT security, skupiamy się na edukacji oraz szerzeniu świadomości w tym zakresie. Zapotrzebowanie na specjalistów w branży wciąż rośnie. dlatego wychodzimy naprzeciw młodym osobom, które chcą rozpocząć karierę w IT, ale wciąż szukają swojej drogi. Pokażemy Wam, jak zacząć przygodę z bezpieczeństwem IT.


To jak, widzimy się?
CZĘŚĆ OTWARTA - darmowa
Dla uczniów oraz nauczycieli zainteresowanych tą tematyką

8:30-9:15 - Panel Dyskusyjny
Panel dyskusyjny poświęcony karierze w IT security z udziałem specjalistów takich jak: Piotr Konieczny (CISO / Founder, Niebezpiecznik.pl), Michał Purzyński (Threat Management and Incident Response, Mozilla), Adam Zabrocki (Senior Security SDE, Microsoft) oraz Marcin Niemiec (AGH).
Porozmawiamy o tym jak zacząć, na co zwracać uwagę, czego unikać i dlaczego fajnie jest zajmować się IT Security :)

9:15-9:45 - Lekcja Pokazowa
Lekcja pokazowa przeprowadzona przez Michała Bentkowskiego (Sekurak), przedstawiciela jednego z największych w Polsce serwisów internetowych dotyczących bezpieczeństwa IT.

Tytuł prezenatcji: "Wprowadzenie do bezpieczeństwa aplikacji webowych"

Na prezentacji zostaną pokazane dwa najpopularniejsze ataki na aplikacje webowe: XSS i SQL Injection. Dowiemy się czym może grozić klikanie na linki w Internecie, a także jak prawdziwi komputerowi włamywacze wykradają dane z baz danych i łamią hasła.

CZĘŚĆ ZAMKNIĘTA - biletowana
Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

10:00-11:30 - Warsztaty
1. Tytuł: Hackowanie kamer monitoringu (40min)
Prowadzący: Michał Sajdak
Od prowadzącego: Podczas lekcji pokażę na żywo hackowanie kilku kamer monitoringu (w moim Lab). Zaprezentuję również wybrane narzędzia, które mogą być pomocne w testowaniu bezpieczeństwa tego typu urządzeń.

2. Tytuł: Kilka słów o bug bounty (40min)
Prowadzący: Michał Bentkowski
Od prowadzącego: Kilka słów o bug bounty, czyli jak można zarabiać na szukaniu błędów bezpieczeństwa w rzeczywistych stronach internetowych dużych firm, w tym Google! Na deser: kilka ciekawych przykładów błędów znajdowanych w Google.

11:30-17:00 - Konferencja
Udział w głównych wykładach konferencji razem z innymi uczestnikami; wysłuchacie prezentacji ekspertów z całego świata, występujących na międzynarodowych konferencjach.

Bilet na część zamkniętą to koszt 40 zł (obowiązuje wcześniejsza rejestracja i limit miejsc - 40 osób).

Regulamin warsztatów

Rejestracja:


Program realizujemy przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Macie pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Marta Kowalska
marta.kowalska@proidea.org.pl
605 177 768