Register for a free
CONFidence Class lecture taking place on 19.02!

[POLISH VERSION BELOW]

Are you between 16 and 19 years old? Or maybe your kiddo is? Marvelous! We have an offer crafted to meet the needs of young cybersecurity fans!

Tomek Ferfecki, an outstanding programmer with over 6 years of experience will lead a lecture on Business, Web Apps, Developers, and Security. More on the topic:
Each and every app that can be found online was written by someone. Based on the type of organization that created it you can expect the various way of reacting to possible threats. The creating process is strongly linked to possible bugs and holes in the program.

During the talk, you’ll find out how does the process of app making looks like and what to expect from software created by small, medium and big companies.

Who is Tomek Ferfecki?
A passionate programmer with over 6 years of experience in the field. For the last 3 years, he worked on developing e-commerce solutions. In his work, he values the possibility of automatizing boring and repetitive processes. He transfers his passion for automatization towards his mini projects (because they didn’t allow him to do the big ones, yet… But just wait, the revolution is coming!)

Every week after his working hours, but still, at work, he gathers together with his work buddies to share knowledge and experience.

To register for the talk click here: https://evenea.pl/event/confidenceclass/

And better hurry, first come, first served rule applies![PL]
Już 19 Stycznia odbędzie się drugie z serii spotkań CONFidence Class - warsztatów i wykładów dla nastolatków (16-19 lat) zajawionych tematyką cyberbezpieczeństwa.

Wykład pod tytułem: “Biznes, aplikacje internetowe, deweloperzy i bezpieczeństwo - jak to wygląda w praktyce?” poprowadzi Tomek Ferfecki, wybitny programista z 6letnim doświadczeniem.

Czego się spodziewać?

Każda aplikacja, którą znajdziesz w internecie, została przez kogoś napisania. W zależności od typu organizacji, w której została ona stworzona, możesz spodziewać się różnic w reagowaniu na ewentualne próby zakłóceniu jej poprawnego działania. Proces tworzenia bezpośrednio przekłada się na luki w jej działaniu i rodzaje błędów.

W trakcie tej prelekcji dowiesz się jak działa proces tworzenia aplikacji i czego możesz się spodziewać po oprogramowaniu wytwarzanym przez małe, średnie i duże firmy.

Kim jest Tomek?
Programista z zawodu i powołania (Ach… Jednorożec) posiadający 6-letnie doświadczenie w branży. Przez ostatnie 3 lata zajmował się rozwojem rozwiązań e-commerce. W swojej pracy ceni automatyzację monotonnych i powtarzających się procesów. Swoją pasję do automatyzacji przenosi na mini projekty bo na duże jeszcze nikt mu nie pozwolił, ale nie martwcie się… Rewolucja się szykuje. W godzinach po godzinach, ale w pracy, cotygodniowo zbiera ludzi wokół firmowego ogniska, moszczą się wygodnie i wspólnie dzielą się swoją wiedzą.

Zarejestruj się klikając w link: https://evenea.pl/event/confidenceclass/ PS Polecamy się śpieszyć, miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki!