CONFidence Class

Seria spotkań ze specjalistami IT security dla młodzieży przed konferencją oraz 2 dni wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, CTFów podczas CONFidence - topowej konferencji dla branży IT sec! Celem CONFidence Class jest edukowanie młodego pokolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli masz nie mniej niż 13 i nie więcej niż 19 lat, interesuje Cię etyczny hacking i chcesz budować z nami społeczność, która trzęsie tym światem to CONFidence Class jest właśnie dla Ciebie.Bądź SECure i przyjdź na:
tematyczne spotkania


Marzec, kwiecień, maj to miesiące, w których zaproszeni goście w swoich firmach, biurach coworkingowych czy innych twórczych przestrzeniach zorganizują dla Was darmowe wykłady lub warsztaty, które wprowadzą Was w cyberświat i pokażą jak w nim funkcjonować w pełnym poczuciu bezpieczeństwa.


Trzecie i zarazem ostatnie spotkanie w tym semestrze odbędzie się 24.05 o godzinie 17.00, tradycyjnie w Katedrze Telekomunikacji (budynek B9, sala 0.11). Zajęcia dla grupy w wieku 16-19 poprowadzi Michał Sajdak, założyciel sekurak.pl i konsultant bezpieczeństwa IT w Securitum. Tematem zajęć będzie Bezpieczeństwo aplikacji webowych oraz IoT a do zobaczenia będzie hackowanie na żywo!

Zarejestruj się juz teraz pod linkiem i czekaj na potwierdzenie udziału.

*Rejestracji osób niepełnoletnich dokonują ich prawni opiekunowie. Liczba miejsc ograniczona, selekcja zgłoszeń na podstawie uzasadnienia.

16.04 o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie skierowane do osób w wieku 15-19 lat. Tym razem Wojciech Pilszak, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, prezes zarządu e-Detektywi sp. z o.o., na zajęciach pt.: Informatyka śledcza – możliwości, fakty i mity wytłumaczy na ile historie przedstawiane w serialach kryminalnych tj. “CSI: Kryminalne zagadki Miami” są zgodne z rzeczywistością, a na ile to fikcja wyssana z palca.

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy jak działa urządzenie do odzyskiwania danych z uszkodzonego logicznie lub fizycznie telefonu komórkowego zarejestruj się* na wydarzenie, wchodząc w link, a nastepnie, po otrzymaniu potwierdzenia udziału, przyjdź do Katedry Telekomunikacji.

*Rejestracji osób niepełnoletnich dokonują ich prawni opiekunowie. Liczba miejsc ograniczona, selekcja zgłoszeń na podstawie uzasadnienia.


Pierwsze z serii spotkań przeznaczone dla osób w wieku 16-19 lat odbędzie się w Katedrze Telekomunikacji, 22.03 o godzinie 16.30.

W ciągu 90 min. Sebastian Wójtowicz, kryptolog pracujący dla Państwowej Akademii Nauk, w teorii i praktyce przekaże uczestnikom wiedzę na temat Łamania kodów w kryptologii. Algorytmy szyfrowania, łamanie zabezpieczeń mechanizmów szyfrujących, krypto-ciekawostki, to tylko wybrane elementy składowe nadchodzących zajęć.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć przesyłane przez siebie informacje, to koniecznie zarejestruj się* na wydarzenie, wchodząc w link https://goo.gl/forms/sXiAsaZ5f6rbiOhl1
*Rejestracji osób niepełnoletnich dokonują ich prawni opiekunowie. Liczba miejsc ograniczona, selekcja zgłoszeń na podstawie uzasadnienia.

konferencję


Ścieżka ze skrojoną na miarę potrzeb młodych inżynierów informatyki agendą i kilkoma niespodziankami zadzieje się w Muzeum Lotnictwa, w dniach konferencji.

Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-15 odbędą się 3 czerwca.

rejestracja


Ten sam program, dla nastolatków w wieku 16-19, zostanie zrealizowany 4 czerwca.

rejestracja

Wstęp na konferencję to koszt 24,60 zł (obowiązuje wcześniejsza rejestracja i limit miejsc - 30 osób na każdy dzień).


Program konferencji

Dwa dni - jeden program!


8.55 - 9.00 OTWARCIE
9.00 - 9.30 Czy na archeologa w IT czeka tylko kopanie Bitcoinów? Czyli o tym jak rozpocząć pracę w cyberbezpieczeństwie
Magda Dąbrowska - wyklad
9.40 - 10.10 Najprostsze błędy bezpieczeństwa stron internetowych
Paweł Łukaszuk - wyklad
10.20 - 11.05 Phishing w akcji
UBS - warsztaty
11.15 - 11.45 Puk, puk ... Kto tam ? - jak logujemy się w sieci
UBS - warsztaty
11.55 - 13.10 Testowanie bezpieczeństwa aplikacji - przykładowe podejścia
UBS - warsztaty
13.10 - 13.50 LUNCH
13.50 - 14.35 Metody przechwytywania i analizy informacji
Jacek Danda - warsztaty
14.45 - 16.15 Co wie o Tobie Internet i dlaczego to ciekawe?
Michał Purzyński - warsztaty
16.25 - 17.55 CTF
17.55 - 18.00 PODZIĘKOWANIA

Program może ulec nieznacznym zmianom.


PartnerzyPartner głównyPartner techniczny


PatronatyPatronat naukowy

Patronat społecznościowy


Call for Papers


Call for Papers jest oficjalnie zamknięte, ale jeśli czujesz, że masz super pomysł za zajęcia, to śmiało ślij swoje zgłoszenie na paulina@confidence-conference.org. Jest szansa, że znajdzie się jeszcze jakiś wolny slot.


Jesteś specem od ITSec i chcesz wziąć udział w tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia? Wyślij nam swoje zgłoszenie! Potrzebujemy Twoich umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Z kim, jak nie z tobą wyedukujemy to młode, żądne wiedzy pokolenie?

Co zyskujesz?
- możliwość zostania idolem nastolatków,
- możliwość wysłuchania prelekcji wybitnych specjalistów z branży IT,
- szansę nawiązania nowych, cennych znajomości.

W zamian za Twój wkład oferujemy:
- bezpłatne wejście na konferencje Confidence,
- kolacje z radą programową, organizatorami i pozostałymi speakerami, zakwaterowanie,
- pokrycie kosztów podróży.

Nawet jeśli Twoja propozycja aktywności nie jest zawarta w ramowym programie, nie wahaj się ani chwili dłużej!
Jesteśmy otwarci na wszystkie szalone pomysły! Aplikuj, wysyłając pod adres paulina@confidence-conference.org poniższe informacje:

- imię i nazwisko,
- krótkie bio,
- zdjęcie,
- temat prelekcji/warsztatów/debaty/lekcji pokazowej,
- krótki opis (max. 500 słów),
- grupa odbiorców (13-15/16-18/obie),
- wymagania techniczne.

Twoje zgłoszenie zostanie ocenione przez Radę Programową Confidence a o jego wyniku poinformujemy Cię na dwa tygodnie po zamknięciu CFP (01.04).

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Paulina Makarewicz
506 689 550
paulina@confidence-conference.org